BRANŞLARIMIZ

BRANŞLARIMIZ

BALE EĞİTİMİ

- Çocuklarınız içinde bulunduğu gelişim kritikleri uzman öğretmenler tarafından okulumuza başladığı andan itibaren uluslar arası geçerliliği olan bir test ile değerlendirilir ve sonuçlara göre çocuğumuza bireysel bir program yapılır.

- Meslek gezileri, doğa ve fen gezileri gibi 10 ayrı dalda yaptığımız dışarı etkinliklerimizle hayatın içinde kalıyoruz.

- Haftalık gelişimleri ile ilgili olarak öğretmenlerimiz ve eğitim korrdinatımızın gözlemleri, uzman psikolojik danışmanımız tarafından sizlere ulaştırılır.

- Her ayın son haftasında bir çocuğun gelişiminde tüm alanları içine alan ve belli bir programı izleyen “Anne Baba Katılımlı Ebeveyn Okulu” programı yürütülür.Bu programda hem diğer anne-babalrın çocuk yetiştirmede edindikleri deneyimler paylaşılır, hem de o ayın belirlenen konusunda hakkında uzmanımız sizlere bilgi sunar.

- Çocukların derinlerinde yatan ve/veya su yüzüne çıkmış problemleri hakkında yapılan gözlemler uzmanımızca değerlendirilir ve ailelerin de bu konuda bilinçli hareket etmesi için önerilerde bulunulur.

- Çocuğunuz, bir asırdan daha fazla zamandır uluslar arası geçerliliği olan ve dahilere ilham kaynağı olan bir eğitim sistemi ile ( MONTESSORİ EĞİTİMİ ) yetiştirilir. Çocuklar atölyedeki materyaller ile gelişmiş duyulara sahip olur.

- Kreşimizde uyguladığımız Pedogojik Orff Öğretisi ile beynin sağ ( duygusal bölüm) ve sol ( bilişsel bölüm) bölümlerinin aynı anda birlikte kullanılması sağlanır. Bu da çocuğunuzun hayatla ritmini sağlamak için oldukça önemlidir.

- Jimnastikten baleye, modern danslardan dramaya, el sanatlarından yaratıcılık eğitimine kadar 14 ayrı dalda branş eğitimi alarak ilgi ve yeteneklerini geliştirme konusunda en erken yaşlarda çocuğunuza ve sizlere rehberlik edilir.

- Kişisel gelişim branş dersi ile problem çözme becerisi, duyguları anlama ve ifade etme yeterliliği, sosyal yeterlilik, özgüven, gerçekçi amaçlar belirleme, hedefe ulaşma gibi bir bireyin yaşamında olmazsa olmaz konularda etkinlikler yürütülür.

- Çocuğuklarımızın alacağı besinlerde gıda değerleri önemsenir. Mutfağımızda sadece tanınmış markalar bulundurulur.

- Çocuğuklarmızın elinin dokunduğu, bedeninin temas ettiği herşeyin hijyen kurallarına uygunluğu kontrol edilmektedir. Temizlik maddelerinin kimyasallardan uzak ve enfeksiyon önleyici markalardan olması önemlidir.

- Okulumuz doğal gazla ısınmakta ve peteklerimiz koruyucu ile kapatılarak tehlikeler uzak tutulmaktadır.

- Uyku odalarımız genel hijyen kuralları ile donatılmış olup kış aylarında içerideki havayı dengeleyici özel cihazler bulundurulmaktadır.

- Uyku odalarımızda çocuklara eşlik eden öğretmenlerimiz onların uyku alışkanlıklarına göre uyumalarını sağladığı gibi uykuya geçişte klasik müzik ve masal önemli bir parçamızdır.

- Okul servisimiz mevcuttur ve servisimiz “Servis Yönetmeliği”ne uygun olarak tasarlanmıştır.

- 1000 m2 üzerine kurulmuş olan okulumuzun bahçe oyunlarına uygun geniş bir bahçesi ve yeşil alanı bulunmaktadır.

- Okul bahçemizde bir hayvan barınağımız ve içinde de tavşan, tavuk, horoz, ördek, kaz, kedi yavruları bulunmaktadır.

- Çocuğunuzun alacağı besinlerde gıda değerleri önemsenir. Mutfağımızda sadece tanınmış markalar bulundurulur.

- Hayvan sevgisinin insan sevgisinin oluşumunda büyük bir önemi oladuğuna inanıyor ve bahçe hayvanlarımızın yanısıra akvaryumda balıkların beslenmesini çocuklarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz.

- Anne babanın okula katılımının çocuğun kreşini ikinci bir ev olarak görmesindeki önemi biliyor ve her hafta bir anne ve/veya babamızın çocuklarımızın için bir etkinlik yapmasını sağlıyoruz.

- Yabancı dillerin küçük yaşta öğrenilmesi ile İngilizce ve Almanca gibi dillerin çocuklarımıza yabancı kalmaması için tüm gün doğal iletişimde İngilizce-Almanca konuşulması ve öğrenilmesini sağlıyoruz.

- Çocuk sağlığı ve güvenliğini kullandığımız kağıttan-boyaya kadar her alanda seçerek hareket ediyoruz.

- Kitap okuma sevgisinin dünyaya açılan bir kapı olduğunu biliyor ve kütüphanemizde çocukların yaşlarına uygun kitaplar bulundurup birlikte okumaya özen gösteriyoruz.