BRANŞLARIMIZ

BRANŞLARIMIZ

EL SANATLARI EĞİTİMİ


Okul öncesi eğitimde “El Sanatları” branşının içinde seramikten, cam işlemesine, ahşap boyamadan, örgüye, atık malzemelerin değerlendirilmesinden duvar boyamaya kadar bir çok sanatsal yaratıcılığı içine alan faaliyetler dizini kullanımaktadır. Bu eğitimin asla bir sınırı, doğrusu ya da yanlışı yoktur.


ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNDE EL SANATLARININ ÖNEMİ
Çocukların her türlü gelişiminde sanatsal etkinliklerin önemi de tartışılamaz.El sanatları üretkenliğin, yeteneğin ve yaratıcılığın bileşkesidir. Çocuğunuzun zihinsel, bedensel ve sosyal gelişiminde sanatsal etkinliklerin katkıları büyüktür.

Eğer çocuğunuzun herhangi bir yeteneği olmadığını düşünüyorsanız, belki de yanılıyorsunuzdur. Ona kendi yeteneklerini keşfedebileceği, içindeki cevheri çıkarabileceği yeterli bir ortamı sağlamamış da olabilirsiniz…

Her anne-baba çocuklarının geleceği ve becerileri ile ilgili hayaller kurar, beklentiler geliştirir. Nasıl bir kişiliğe sahip olacağı veya hangi mesleği yapacağının yanında becerilerinin neye yatkın olacağı da erken yaşlardan itibaren aile içinde konuşulur. Bu becerilerin içinde de çocuğunun sanatın bir dalı ile uğraşması çoğu ebeveynin tercihidir.

Eğer çocuğunuzun hayatında sanatın yer almasını istiyorsanız mutlaka el sanatları alanında yetkin kişilerle çalışmasını sağlamalısınız.

Okulumuzda sanat eğitimi Güzel sanatlar mezunları tarafından verilmektedir.

Eğitim sırasında kullanılan boya, kağıt ve benzeri malzemelerin çocuk sağlığını etkilemeyecek türden olmasını önemsemekteyiz.

Unutmayın ki, ister sanata çok yetenekli, ister sadece sanatı hayatında görmekten keyif alan bir çocuğunuz olsun, iki durumda da en önemlisi çocuğunuzun kendi becerileri ölçüsünde ve hevesi doğrultusunda yol almasıdır.