HAKKIMIZDA

RENKLİ OKYANUS MONTESSORİ OKULUMUZ
RENKLİ OKYANUS MONTESSORİ OKULUMUZ
- Çocuklarınız içinde bulunduğu gelişim kritikleri öğretmenlerimiz tarafından okulumuza başladığı andan itibaren uluslararası geçerliliği olan bir test ile değerlendirilir ve sonuçlara göre çocuğumuza bireysel bir program yapılır.
- Her gün, ne yediği, ne yemediği, yaptığı faaliyete ne anlam yüklediği, etkinlikte bir hikayeyi nasıl tamamladığı, çizdiği bir resimde ne anlattığı psikolojik olarak değerlendirilip günlük olarak sizlere ulaştırılır.
- Haftalık gelişimleri ile ilgili olarak öğretmenlerimiz ve eğitim koordinatımızın gözlemleri, öğretmen danışmanımız tarafından sizlere ulaştırılır.
- Her ayın son haftasında bir çocuğun gelişiminde tüm alanları içine alan ve belli bir programı izleyen “Anne Baba Katılımlı Ebeveyn Okulu” programı yürütülür. Bu programda hem diğer anne-babaların çocuk yetiştirmede edindikleri deneyimler paylaşılır, hem de o ayın belirlenen konusunda hakkında uzmanımız sizlere bilgi sunar.
- Çocukların derinlerinde yatan ve/veya su yüzüne çıkmış problemleri hakkında yapılan gözlemler uzmanımızca değerlendirilir ve ailelerin de bu konuda bilinçli hareket etmesi için önerilerde bulunulur.
- Çocuğunuz, bir asırdan daha fazla zamandır uluslararası geçerliliği olan ve dahilere ilham kaynağı olan bir eğitim sistemi ile ( MONTESSORİ EĞİTİMİ ) yetiştirilir. Çocuklar atölyedeki materyaller ile gelişmiş duyulara sahip olur.
- Kreşimizde uyguladığımız Pedogojik Orff Öğretisi ile beynin sağ ( duygusal bölüm) ve sol ( bilişsel bölüm) bölümlerinin aynı anda birlikte kullanılması sağlanır. Bu da çocuğunuzun hayatla ritmini sağlamak için oldukça önemlidir.
- Jimnastikten baleye, modern danslardan dramaya, el sanatlarından yaratıcılık eğitimine kadar 14 ayrı dalda branş eğitimi alarak ilgi ve yeteneklerini geliştirme konusunda en erken yaşlarda çocuğunuza ve sizlere rehberlik edilir.
- Kişisel gelişim branş dersi ile problem çözme becerisi, duyguları anlama ve ifade etme yeterliliği, sosyal yeterlilik, özgüven, gerçekçi amaçlar belirleme, hedefe ulaşma gibi bir bireyin yaşamında olmazsa olmaz konularda etkinlikler yürütülür.
- Çocuklarımızın alacağı besinlerde gıda değerleri önemsenir. Mutfağımızda sadece tanınmış markalar bulundurulur.