BRANŞLARIMIZ

BRANŞLARIMIZ

YÜZME EĞİTİMİÇocuklarda profesyonl yüzme eğitimi 4 yaşından itibaren başlamaktadır.Yüzme eğitimi, iskelet yapısının gelişiminden iştahına kadar her yönde olumlu katkı sağladığı bir çok çalışmada ifade edilmektedir. Türkiye’de eğitim ve kültür seviyesinin en yüksek olduğu spor dallarından biridir.
Çocukların en önemli ihtiyaçlarından biri de hareket etmeleridir. Aileler çocuklarının çok hareketli olduğundan yakınır, bu durum çocukların kontrol edemediği, içlerinden gelen bir gereksinimdir.
Bu olumsuzluğu, olumlu duruma çevirmenin en sağlıklı yolu da yüzme sporuna başlamaktır. İçine kapanık,çocukların duygusal gelişimleri ve özgüvenlerini kazanmalarında, öfke kontrolünde sorunlar yaşayan çocukların dürtülerini kontrol altına alıp deşarj olmalarında ve tüm çocuklar için geçerli kabul edilebilecek doğal bir rahatlatıcılığı ve öz saygılarının arttırıcı bir özelliği olması itibari ile yüzme sporu çok önemli bir araçtır. Okulumuzda bulunan alıştırma havuzunda 3 yaş ve altındaki çocuklarımız öğretmenlerin denetiminde yüzmeye yönelik alıştırmalar yapmaktadırlar.